Na konci minulého roku jsme vás informovali o tom, že německá Audi plánuje vyrobit křížence mezi modely RS6 a Allroad. Netrvalo dlouho a máme tu prozatím fiktivní podobu jejího soupeře.
Výsledkem je zběsilý kombík s osmiválcem pod kapotou, pohonem všech kol a drsnými plasty. Právě to je nejnovější kreakce od designéra X-Tomi design. Vzal si totiž do parády model M5 a udělal z něj přesně to, co hodlá udělat Audi ze své RS6ky.
Ačkoliv zatím nejsou zprávy o tom, že by něco takového BMW chystalo, nikdy neříkejme nikdy. Poptávka zákazníků je silný argument a v rámci zisků a popularity značky není téměř nic nemožné. Musíme si tak počkat, jak si povede chystaná Audi RS6 Allroad a pokud její prodeje půjdou víc než dobře, můžeme čekat, že se brzo na trhu objeví i další soupeři.
A když už jsme u BMW M5, jeho nová generace opravdu přijde s pohonem všech kol, takže čistě teoreticky se M5ka jako čtyřkolka opravdu na trh dostane. Zda časem přijde i se zvýšeným podvozkem a černými plasty, to už si odhadnout netroufáme.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?