Automobilka Mercedes je známá pro své vydařené prodejní akce. Jedna z nich se ale proměnila v katastrofu.
K tomuto nešťastnému incidentu došlo během propagační akce zančky Mercedes-AMG v Jihoafrické republice, přesněji na okruhu Zwartkops Raceway v Johanesburgu.
Zde se pokoušela automobilka s třícípou hvězdou ve znaku ohromit pozvané hosty riskantním kaskadérským číslem. Dvě dvojice vozů Mercedes-AMG (C 63 S a AMG GT S) se proti sobě rozjeli po závodní trati a měli se navzájem proplést synchronizovanými úhybnými manévry.
To se ale nepovedlo a jeden z vozů C 63 S narazil do sporťáku AMG GT S. Nejdůležitější samozřejmě je, že se žádný účastník tohoto incidentu nezranil a jediný, kdo si odnáší šrám je pověst propagačních akcí Mercedesu.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?