Maďarský umělec Tamás Jakus z Jakusa Design nepatří mezi úplně známé designéry. I tak ale dovedl na sebe upoutat pozornost, když vypracoval hodně zajímavý projekt.
Ten je vlastně mutantem mezi Fordem Ka a Bugatti Veyron. Ford Ka a Bugatti Veyron nemají společného doslova nic, ale ani to nezastavilo Tamáse zkřížit tyhle dva a výsledek vidíte v galerii. K tomu se přidává i snímek klasického Veyronu, ze kterého vize pochází.
Sám designér popisuje svůj výtvor jmenovkou "Fogatti Kayron. Úsudek o tom, zda je to povedená transformace, necháme čistě na vás. Pokud by se však něco takového někdy vyrábělo, bylo by jistě zajímavé jezdit v městském voze, který by měl pod kapotou motor W16 se čtyřmi turby.
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?