Kia: Nárůst prodejů o 55% oproti roku 2002

Petr Horák, 2. srpna 2003, 01:11 Google+

Prodeje automobilů Kia dosáhly v červenci opět rekordní hranice, když už jedenáctý měsíc v řadě poptávka po...

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor

Sdílejte článek

jihokorejských vozech v Evropě neochvějně vzrůstá.

Dealeři Kia prodali v červenci ve 23 evropských zemích 12 054 vozů, což je o 168,5% více než v identickém období loňského roku. Celkové prodeje za rok 2003 se zvýšily na 77 200 jednotek, o 55% oproti stejnému období předešlého roku. Čeští zákazníci si v červenci 2003 zakoupili 130 vozů, o 53% více než v roce 2002. Celkem se v ČR prodalo od začátku roku 2003 1144 vozů, což je o 169% více než ve srovnatelném období loňského roku.

Počátek stávajících prodejních úspěchů v září 2002 je spojen s uvedením faceliftů vozů Rio, Carens a Magentis a uvedením nového SUV Sorento, které si díky svému designu a kvalitě rychle získalo popularitu. Ta byla dále podpořena mnoha oceněními a úspěchy v testech Euro NCAP (****) a US NCAP (*****). Nyní je Sorento s 22% podílem na prodejích druhým nejžádanějším vozem Kia po rodinném Riu hatchback s 28% podílem.

Viceprezident Kia Motors Europe Jean-Charles Lievens prohlásil, že rekordní prodeje dále přispívají k důvěře v budoucí vývoj, kterou podporuje i nedávno získaný rating BB+ od investičních analytiků ze společnosti Standard&Poor’s. Rekordní prodeje jsou podle viceprezidenta pouze počátkem úspěchu Kia v Evropě. I přes velký zájem zákazníků, pokrývají modely Kia zatím jen 35% tržních segmentů. S příchodem nového miniauta na Frankfurtském autosalonu v září se vzedme modelová vlna, která zvýší do roku 2005 pokrytí segmentů trhu na 85%, což dle J. C. Lievense umožní uspokojit výrazně širší spektrum klientů.
Finanční výsledky:
Globální prodeje Kia Motors Corporation se v prvním čtvrtletí 2003 zvýšily o 21% na 260 789 jednotek. Obrat vzrostl o 18,1% na 3 000 miliard wonů (€2,17 miliard), zatímco čistý zisk vzrostl o 43,2% na 141,6 miliard wonů (€102 milionů).

Společnost Kia Motors Czech (www.kiamotors.cz) je výhradním dovozcem automobilů značky Kia do České republiky, kde působí od dubna roku 1994. Za dobu své existence prodala na českém trhu přes 8000 vozů. Kia Motors Czech je oficiálním partnerem nejlepšího současného českého tenisty Jiřího Nováka a současně také oficiálním partnerem Českého tenisového svazu vozíčkářů.

Kia Motors Europe je prodejní, marketingové a servisní zastoupení společnosti Kia Motors Corporation. Sídlo tohoto zastoupení je v německém Eschbornu u Frankfurtu nad Mohanem a řídí celkem 23 regionálních zastoupení automobilky v Evropě, včetně České republiky, a na Blízkém Východě. Do roku 2005 plánuje automobilka Kia prodat v Evropě okolo 300 000 vozů, čehož hodlá dosáhnout především nabídkou nových modelů a moderních dieselových motorů.

Kia Motors Corporation (www.kia.co.kr), založena v roce 1944, je nejstarší korejskou automobilkou. Jako člen automobilové skupiny Hyundai produkuje v současnosti asi 1 150 000 vozidel a exportuje okolo 600 000 vozů ročně prostřednictvím sítě svých zastoupení ve 175 zemích celého světa. Kia Motors je hlavním partnerem tenisového Australian Open a současně také oficiálním sponzorem tenisového Davisova poháru pro evropskou a africkou zónu.

Tisková zpráva KIA MOTORS CZECH s.r.o.
Google+ Vytisknout

Diskuze: Kia: Nárůst prodejů o 55% oproti roku 2002

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Subaru Legacy GT-B Etune

Bazarové perličky: Subaru Legacy GT-B Etune - Japonská raritka od A do Z

Ilustrační fotografie, Ford testuje autonomní řízení

Autonomní vozy v ČR již nebudou sci-fi. U Stříbra vyroste polygon BMW za miliardy

Která ojetá auta jsou nejméně populární?

Mýtus o poctivých Němcích? Ojetiny ukázaly pravdu

Ilustrační foto

Ruský mráz a start automobilu? Boj TDI proti sovětské oceli

Škoda KAROQ 2,0 TDI 140 kW 4x4 DSG

Jak jezdí Škoda Karoq s nejsilnějším motorem, který zatím není ani v nabídce?

Drag Race: Formula E Car vs Cheetah

VIDEO: Gepard porazil Formuli-E?

reklama
reklama

Doporučujeme

Maximální Vectra - anotační foto

Maximální Vectra

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Vyrobili z totálky leštěnku? Tohle museli Rusové odkoukat od Čechů

  2. Unikátní test české ikony? Američtí novináři vytáhli Tatru do centra LA. Tady je výsledek

  3. Jak se zachovat při smyku? Základní pravidlo je vždy stejné

  4. Největší dopravní zácpa na světě? D1 se s tímhle nedá srovnat

  5. Víte, jak správně zahřát motor? Některé praktiky mu vyloženě škodí

  6. Mýtus o poctivých Němcích? Ojetiny ukázaly pravdu

reklama

Zprávy odjinud