Opel Meriva

Petr Horák, 29. července 2003, 14:12 Google+

Opel se v současné době snaží stále vzpamatovat z krize, která ho provází již delší dobu. Jedním z prvních tahounů...

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor

Sdílejte článek

byla nová generace modelu Vectra, nyní má mezi kompaktními MPV držet prapor Rüsselsheimské automobilky nový model Meriva.

Jestli v něčem MPV Opelu opravdu vynikají, pak je to řešení vnitřního prostoru. Jisté možnosti této kategorie naznačil model Zafira s unikátním systémem sklápění sedadel Flex 7. Meriva pak posouvá celou myšlenku ještě o kousek dál. Díky systému FlexSpace se mohou zadní sedadla nastavit v různých konfiguracích a posunují se v podélném směru v rozmezí 200 mm, takže poskytují optimální prostor jak pro cestující, tak pro zavazadla. Navíc manipulaci s tímto systémem hravě zvládne i žena.

Především ženám bude určena také převodovka Easytronic. Ta se už objevila v modelech Corsa, v Merivě se objeví zatím jen ve spojení s benzínovou šestnáctiventilovou šestnáctistovkou. U motorizace se na chvíli zastavme. K dispozici budou dva zážehové motory o objemu 1,6 litru s osmi- a šestnáctivenilovou technikou a s výkony 64 resp. 74 kW. Nejvýkonnějším motorem Merivy bude jednotka 1,8 16v s 92 kW.

Zpátky ovšem k nevšedním řešením. Dalším z nich je Small Monocab – tedy řešení karosérie s ohledem na maximální vnitřní prostor, ale kompaktní vnější rozměry. Velmi dlouhý rozvor kol s minimálními přesahy navíc zaručuje velmi dobré jízdní vlastnosti. Poslední z inovativních řešení je Twin Audio – audiosystém, jenž pro zadní sedadla umožňuje pasažérům prostřednictvím sluchátek poslouchat svou vlastní hudbu (CD nebo rádio), a to nezávisle na tom, co poslouchají cestující vpředu!
Merivou počínaje zavádí Opel jiný systém tvorby modelové nabídky. Místo dosavadního vertikálního modelu, kdy existovala nabídka modelů odstupňovaných dle míry vybavenosti, vydává se nyní Opel směrem k horizontálnímu modelu nabídky. To znamená, že nabízí jeden základní model (Essentia) a ostatní modely jsou utvářeny na základě doplnění tohoto modelu dalšími, tématickými výbavami, které představují požadavky různých cílových skupin našich zákazníků. Například Meriva Enjoy obsahuje praktické výbavy pro zákazníky zaměřené na funkčnost, Meriva Cosmo je výbavově zaměřena na zákazníky, kteří kladou důraz na vzhled vozu, na to, aby odrážel jejich životní styl a postoje.

A jaký byl pocit z krátkého seznámení s Opelem Meriva? Vysoký posaz za volantem dodává posádce pocit bezpečí a zároveň umožňuje o něco lepší rozhled. To ovšem neplatí směrem šikmo vpřed, kde až příliš překáží přední sloupek. Osmnáctistovka pod kapotou Merivy je rozhodně živější, ale ani menší motor 1,6 16v není žádným loudou. Interiér v typickém geometrickém strohém stylu Opelu. Jízdní vlastnosti nijak výrazně nevybočují z dnešního standardu a představují lepší průměr, což se týká také brzd. Pro menší rodiny může být Meriva zajímavým vozem s velkou variabilitou vnitřního prostoru.


Fotografie Opel Mervia

Google+ Vytisknout

Diskuze: Opel Meriva

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Ferrari 212 Inter Coupe by Ghia

Automobil vzbuzující morální dilema. Kdo si koupí jedinečné Ferrari diktátora, který skrýval nacisty?

Jeep Grand Commander

Jeep konečně chystá pořádné SUV! Náčrty Grand Commanderu unikly z patentového úřadu

Záběry z natáčení první epizody Grand Tour (TV pořad Amazonu)

Poslední slova před Hammondovou nehodou? Tohle si mohli jeho kolegové odpustit

Peugeot 5008

Test: Peugeot 5008 je sice SUV bez 4x4, má ale něco, co mu konkurence může jen závidět

TX eCity taxi - nový způsob přepravy londýnskými ulicemi

Konec jedné éry? Londýnské ulice zaplaví nové hybridní taxíky

John Cena a jeho Ford GT

Ford žene k soudu známého wrestlera, ten je z toho překvapivě nadšený

reklama
reklama

Doporučujeme

KIA Sorento 2,5 CRDi - anotační foto

KIA Sorento 2,5 CRDi

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Kia Stinger uchvátila české zákazníky. Objednávky prozradily, co nikdo nečekal

  2. Zimní gumy povinně i v létě? V Česku platí vyhláška, o které skoro nikdo neví

  3. Automobilová loupež století? Severní Korea se v 70. letech postarala o pozdvižení

  4. Jak vybrat kapalinu do ostřikovačů? Některé vám mohou rozežrat auto

  5. Kráska s okřídleným šípem? Škoda 1000/1100 MBX ohromila svět

  6. OBRAZEM: Alpine A110 Premiere Edition: Francouzský hrdina sedmdesátých let se vrací ve velkém stylu

reklama

Zprávy odjinud