Nevíte co je to strach? V tomhle Rollsu byste ho nejspíš poznali

-mao / AutoRoad.cz, 4. ledna 2018, 09:51 Aktualizováno 4.1.2018, 12:10 Google+

Vozy značky Rolls-Royce se již desítky let řadí k tomu nejlepší a hlavně nejhonosnějšímu na silnicích. Jejich okázalost a kultivovanost někdy působí jak z jiného světa a jejich majitelé je prakticky nikdy neřídí. Mezi všemi těmito symboly luxusu se však najde i jedna černá ovce, ze které jde čirá hrůza

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
1978 Rolls-Royce Silver Shadow II

1978 Rolls-Royce Silver Shadow II "Trolls Royce" | foto: bringatrailer.com

Sdílejte článek

Za stvořením tohohle netvora stojí jistý Corbin Goodwin, který se před lety proslavil stavbou podobně extrémní Mazdy RX-7 s označením "Zero-F*cks-given", která byla podobně hrůzostrašná a dokázala děsit i zkušené řidiče. Její podstatou však byl zážitek z jízdy a ten byl jedinečný - čas od času se sice auto snažilo svého řidiče zabít, ale nikdy s ním nebyla nuda.

A přesně v tom samém duchu se nese přestavba kdysi honosného Rolls-Royce Silver Shadow II z roku 1978, který místo zážitků z poklidného cestování v maximálním luxusu nabízí spíše hrůzostrašné zážitky z obřího výkonu, zavařeného diferenciálu, hororového interiéru a post-apokalyptické karoserie.

Začněme ale od začátku - a to doslova. Celá podstat unikátnosti tohoto vozu se totiž ukrývá pod jeho kapotou. Zde sice zůstal majestátní a léty prověřený 6.75 litrový motor V8, ovšem Corbin k němu přidal ještě dvě turbodmychadla a manuální čtyřstupňovou převodovku ze starého pick-upu Ford F-250. 

A protože motorový prostor nebyl nafukovací, muselo se v něm udělat místo přesunutím chladiče, který se přestěhoval až do kufru. Tím začalo první velkolepé řezání karoserie a přidávání trubek na kapotu, sloupky i střechu. Právě těmito trubkami totiž proudí voda mezi motorem a chladičem, který je nainstalován hned za podběhem pravého zadního kola a vzduch k němu přivádí obrovská orezlá bedna se znakem RAF.

Zvláštní Trolls Royce si vyzkoušel i Matt Farah (19:42) | zdroj: youtube.com

Další řezání si vyžádala montáž výfuku, který je kvůli turbodmychadlům vyveden z karoserie ještě před pravým předním kolem a poté je po blatníku veden až za kolo. Posledním hřebíčkem do rakve elegance je pak mezichladič stlačeného vzduchu, který je umístěn pod charakteristickou mřížkou chladiče, která musela být kvůli přívodu vzduchu rozříznuta. Přívod vzduchu z mezichladiče do motoru je pak opět řešen exteriérem a bylo kvůli němu opět řezáno do kapoty.

Zbytek úprav už je proti těmto extrémním zásahům v podstatě nudný, přesto stojí za zmínku. Například podvozek dostal kromě již zmíněného zavařeného diferenciálu ještě speciální odpružení, které je původně určeno pro off-roady, a kola z Porsche Panamera.

Interiér pak připomíná záběry hororového domu. Zadní část vozu sice zůstala víceméně stejná, nicméně vpředu se odehrála řada změn. Z původních budíků toho příliš nezbylo, z palubní desky ční řadící páka s dřevěnou panenkou, sedačky jsou závodní skořepiny, inu chaos.

Vůz se objevil i v jednom z dílů YouTube pořadu TheSmokingTire, kde si ho vyzkoušel známý motoristický novinář Matt Farah, který si před lety vyzkoušel i onu děsivou Mazdu RX-7. A podobně jako v případě Mazdy, i jízda s tímto 400 koňovým Rollsem byla jedinečná a úchvatná.

Corbin už však nebude majitelem Trolls-Roycu příliš dlouho, neboť se vůz momentálně nachází na aukčním webu Bring a Trailer, kde si na něj přihodilo již 11 lidí a současná cena činí 6,969 dolarů (cca 148 000 Kč). Během zbývajících 5 dnů a 12 hodin se však může částka ještě výrazně zvýšit.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Nevíte co je to strach? V tomhle Rollsu byste ho nejspíš poznali

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Snadný způsob, jak oklamat pojistku Tesla Autopilot

Techniku za miliony oklamal pomerančem, cestování má teď mnohem příjemnější

Kia Stinger GT

Kia míří skutečně vysoko, nebojí se srovnání ani s BMW či Porsche

Bugatti Veyron

Testovací jezdec Bugatti měl děsivou nehodu. Vysvětluje, co se stalo v rychlosti 400 km/h

Jayco Embark Luxury

Pojízdná vila za cenu limuzíny Rolls-Royce? Tenhle autobus je luxusnější než váš obývák

Lamborghini Urus

Lamborghini Urus podtrhuje svou unikátnost. Obyčejné pneumatiky na něm raději nezkoušejte

Záběry ze sedmé epizody druhé série Grand Tour (TV pořad Amazonu)

Vybuchující Octavia, létající Lancia a dvě mlátičky. Nový díl Grand Tour bude impozantní show

reklama
reklama

Doporučujeme

Nový Mercedes-Benz třídy G 2019

Nový Mercedes třídy G? Ze svých dovedností nic neztratí, ba naopak

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Karosa NO 80 vedla dvojí život. Ráno a večer přepravovala lidi, přes poledne náklad

  2. Z vysněného auta se stala noční můra: Chtěla jen pár oprav, místo toho dostala hromada šrotu

  3. Nevíte co se starým náklaďákem? Šikovný kutil si z něj postavil dům na kolech, včetně garáže

  4. Techniku za miliony oklamal pomerančem, cestování má teď mnohem příjemnější

  5. Bertone překvapil celý svět. Lancia Stratos Zero měla naprosto unikátní design

  6. Investoři do Bitcoinu zažívají zlaté časy, nejdražší vozy skupují za "pár korun"

reklama

Zprávy odjinud