Mitsubishi Space Star 1.6 Family

Petr Lutonský, 10. února 2004, 15:25 Google+

Mitsubishi Space Star už brázdí evropské silnice pěkně dlouho, představen byl poprvé v roce 1998.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
SpaceStar

SpaceStar | foto: Mitsubishi Motors

Sdílejte článek

Aby se ale mohl rovnat současné konkurenci, prodělal tento model počátkem loňského roku mírný facelift. Osvěžení přineslo hlavně novou přední část a zadní svítilny. Předek dostal „dravější“ výraz, dá-li se to v případě space staru tak říct, kterého bylo docíleno především nižšími světlomety s čirou optikou. Vzadu je pak asi jedinou změnou kulatý blikač v jinak hranaté sdružené svítilně. Pochopitelně ani space staru se nevyhnula změna, kterou počátkem roku 2003 prodělaly všechny modely této japonské automobilky. Červené diamanty ve znaku nahradily diamanty stříbrné.

Mitsubishi Space Star je nejmenším z velkoprostorových vozů japonské automobilky se třemi diamant. A tak je k němu také potřeba přistupovat. Objem kufru v základním pětimístném uspořádání, vás určitě nijak neohromí, koneckonců 370 litrů opravdu není nic k divení. Přímo fantastická je ale jeho přístupnost. Spodní hrana je nízko, páté dveře jsou obrovské, nezasahují do nich zadní svítilny, a hlavně jednoduchým sklopením je možné zavazadlový prostor zvětšit až na 1370 litrů. Auto, které bude běžná česká rodina bezpochyby používat jako auto rodinné, je tedy možné v případě nouze použít jako menší dodávku a třeba kvůli koupi nového sporáku není nutné volat známého s avií.

Byť v současné době japonské automobilky už vyslyšely volání evropských zákazníků po kvalitnějších plastech a hlavně po jejich umírněnějším používání, space star svým datem narození spadá ještě do doby, kdy byl tvrdý plast, tím jediným, čeho jste se v interiéru japonských automobilů nižších tříd dočkali. Ku prospěchu automobilky Mitsubishi ale hovoří fakt, že ve svém nejmenším velkoprostorovém voze použila plast nikoliv šedý, ale černý. A na ten je český řidič zvyklý. Interiér space staru tedy není módním výstřelkem, určitě ale nikoho neurazí, obzvlášť svým zpracováním. Během čtyř tisíc kilometrů, které jsem se space starem během jediného týdne ujel, mě nevyrušilo sebemenší zavrzání v přístrojové desce ani nikde jinde v interiéru. Mnozí evropští výrobci aut by se tedy v japonských továrnách a nebo v nizozemském Bornu, kde se vyrábí právě Mitsubishi Space Star, mohli leccos přiučit.

A co pod kapotou? Benzínová klasika – tedy motor o objemu 1.6 litru a největším výkonu 72 kW (98 k). S takovým motorem není Mitsubishi Space Star žádný závodník ani žádný hlemýžď. Necelých sto koní je tak akorát. Problémy nepřicházejí ani při plném zatížení. I v pěti a s batohy, můžete prostě na dálnici svištět u nás 130 km/h, v Německu i víc, a auto nebude zbytečně zadýchané. Připravte se ale na to, že při rychlosti nad 120 kilometrů v hodině se pohybujete někde okolo 4 000 ot./min, což se samozřejmě projeví na spotřebě. Na dálnici tedy není problém ve spěchu „propálit“ i devět litrů benzínu za sto kilometrů cesty. Když se ale budete krotit, zklamaní určitě nebudete. Já jsem během týdenního testu dosáhl průměrné spotřeby 6,5 l/100 km, což je u šestnáctkového benzínového motoru hodnota velmi slušná.

Mitsubishi Space Star patří bezpochyby mezi velkoprostorová auta. Vždyť ho do této kategorie řadí i sama automobilka, tak proč se tomu bránit? Jeden důvod bych měl. Space Star se svými jízdními vlastnostmi značně liší od ostatních MPV. Zmiňovaný řidičův nadhled nad situací na silnici je podobný jako u konkurenčních vozů. Za volantem space staru jsem ale ani jednou neměl pocit, že těžiště je jinde, než u běžných osobních aut. I když k tomu image auta určitě nevybízí, není tedy problém ani se za volantem Mitsubishi Space Star chvilku snít a do zatáčky se vrhnout o něco ostřeji.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Mitsubishi Space Star 1.6 Family

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Která ojetá auta jsou nejméně populární?

Mýtus o poctivých Němcích? Ojetiny ukázaly pravdu

Ilustrační foto

Ruský mráz a start automobilu? Boj TDI proti sovětské oceli

Škoda KAROQ 2,0 TDI 140 kW 4x4 DSG

Jak jezdí Škoda Karoq s nejsilnějším motorem, který zatím není ani v nabídce?

Drag Race: Formula E Car vs Cheetah

VIDEO: Gepard porazil Formuli-E?

(ilustrační foto)

Nejprodávanější "ojetiny" roku 2017? Škoda konkurentům vyrazila dech

Škoda Rapid Sspaceback Style 1,0 TSI

TEST: Škoda Rapid Spaceback 1.0 TSI, všestranný pracant zaskočí jen seznamem příplatků

reklama
reklama

Doporučujeme

Limitovaná série Renaultu Laguna - anotační foto

Limitovaná série Renaultu Laguna

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Vyrobili z totálky leštěnku? Tohle museli Rusové odkoukat od Čechů

  2. Unikátní test české ikony? Američtí novináři vytáhli Tatru do centra LA. Tady je výsledek

  3. Největší dopravní zácpa na světě? D1 se s tímhle nedá srovnat

  4. Jak se zachovat při smyku? Základní pravidlo je vždy stejné

  5. Víte, jak správně zahřát motor? Některé praktiky mu vyloženě škodí

  6. Mýtus o poctivých Němcích? Ojetiny ukázaly pravdu

reklama

Zprávy odjinud