Continental se připravuje na ledovou zimu

Petr Horák, 27. srpna 2003, 01:57 Google+

Zatímco se většina Evropy potýká s rekordně vysokými letními teplotami, v divizích výroby osobních pneumatik...

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor

Sdílejte článek

koncernu Continental AG řádí zima.

V 8 evropských závodech se denně vyrobí přes 70.000 ks zimních pneumatik. Pro nadcházející zimní sezónu by mělo být vyrobeno přibližně 12 milionů pneumatik značek Continental, Uniroyal, Semperit, Barum, Gislaved a Viking.
Jen např. v prémiové značce Continental je vyráběno 5 různých modelů zimních pneumatik určených pro osobní nebo lehké dodávkové automobily - v mnoha variantách velikosti ráfku se šířkou od 145 do 295 milimetrů.
„Pro postupné zajištění odpovídající výroby je důležité její detailní plánování. Rozsáhlou řadu výrobků je nejvýhodnější rozdělit mezi jednotlivé továrny “, řekl Heinz-Jűrgen Schmidt, vedoucí marketingu osobních pneumatik pro náhradní potřebu . Výrobní závody Aachen, Hannover a Korbach (v Německu), Clairoix a Sarreguemines (ve Francii), Lousado (v Portugalsku), Otrokovice (v České republice) a Timisoara (v Rumunsku) s celkovým počtem 17.000 zaměstnanců pracují na 100 %. Kromě produkce zimních pneumatik stále pokračuje výroba téměř celé řady letních pneumatik.
Pro koncern Continental AG je velmi důležitá perfektně fungující logistika, která zajistí přesné dodání výrobků zákazníkům.„Profitujeme z nového kontrolního a plánovacího systému, který zajistí a efektivně kontroluje správné množství zásob na skladě našich zákazníků“, vysvětluje Schmidt. „Tento systém také umožňuje redukovat množství kapitálu vázaného v podnikání. Málokdo si může dovolit mít více pneumatik – potažmo peněz – ležících na skladě než kolik je nezbytně nutné minimální množství.“
Prémiová značka Continental těží z rostoucí poptávky po vysokorychlostních pneumatikách, které jsou určeny vysoce výkonným automobilům. „Pokračuje trend používání zimních pneumatik, které jsou určeny pro automobily dosahujících vysokých rychlostí. Během posledních dvou let se nám v této oblasti podařilo zvýšit tržby více než 3,5 krát “, poznamenal Schmidt.

Evropský trh pneumatik je rozdělen mezi 5 největších výrobců, kteří prodávají různé značky určené pro konkrétní cenové segmenty nebo lokální trhy. Koncern Continental AG, který vyrábí zimní pneumatiky více než půl století, si udržuje skvělé vedoucí postavení v dravé konkurenci.
Ačkoliv produkční a logistické systémy zajistí, že si konečný zákazník může vybírat z odpovídající řady produktů, výrobce nemůže změnit jeden významný faktor ovlivňující prodeje zimních pneumatik na začátku zimní sezóny – počasí.
„V okamžiku, kdy silnice začínají být kluzké, poptávka po zimních pneumatikách raketově letí nahoru“, vysvětluje Schmidt. „Zimní pneumatiky by měly být na vozidle namontovány v okamžiku, kdy stálé denní teploty poklesnou pod sedm stupňů Celsia. A pokud tedy opravdu nechcete uprostřed parného srpna přemýšlet nad zimními pneumatikami, udělejte to nejpozději koncem října.“


Barum Continental spol. s r. o.
Google+ Vytisknout

Diskuze: Continental se připravuje na ledovou zimu

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Ilustrační fotografie

Víte, jak správně zahřát motor? Některé praktiky mu vyloženě škodí

Subaru Legacy GT-B Etune

Bazarové perličky: Subaru Legacy GT-B Etune - Japonská raritka od A do Z

Ilustrační fotografie, Ford testuje autonomní řízení

Autonomní vozy v ČR již nebudou sci-fi. U Stříbra vyroste polygon za miliardy

Která ojetá auta jsou nejméně populární?

Mýtus o poctivých Němcích? Ojetiny ukázaly pravdu

Ilustrační foto

Ruský mráz a start automobilu? Boj TDI proti sovětské oceli

Škoda KAROQ 2,0 TDI 140 kW 4x4 DSG

Jak jezdí Škoda Karoq s nejsilnějším motorem, který zatím není ani v nabídce?

reklama
reklama

Doporučujeme

Kia Motors představí ve Frankfurtu nový mini vůz - anotační foto

Kia Motors představí ve Frankfurtu nový mini vůz

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Vyrobili z totálky leštěnku? Tohle museli Rusové odkoukat od Čechů

  2. Unikátní test české ikony? Američtí novináři vytáhli Tatru do centra LA. Tady je výsledek

  3. Jak se zachovat při smyku? Základní pravidlo je vždy stejné

  4. Víte, jak správně zahřát motor? Některé praktiky mu vyloženě škodí

  5. Největší dopravní zácpa na světě? D1 se s tímhle nedá srovnat

  6. Mýtus o poctivých Němcích? Ojetiny ukázaly pravdu

reklama