Všem je asi jasné, že setrvání lidí na pozici řidiče motorových vozidel je již jen otázkou času. Ať se nám to líbí či nikoli, automobilky již delší dobu pracují na plně autonomním způsobů řízení motorových vozidel. Mnoho vývojářů se dokonce vyslovilo v tom smyslu, že člověk, jakožto tvor omylný, je za volantem těžkého a rychle se pohybujícího stroje nadmíru nebezpečný špás.
Není tak divu, že se jednotlivé automobilky již začínají pomalu a jistě připravovat na nástup těchto autonomních systémů. Například americká automobilka Ford si nedávno nechala patentovat zcela novou koncepci interiéru.
Ta přímo počítá s tím, že člověk se stane již pouhým pasažérem a nikoli řidičem, přední sedadla jsou tak nastavitelná. Je tedy možné sedadla mít v klasickém postavení čelem k přednímu sklu, či je otočit o 180 stupňů a váš vůz tak může najednou připomínat coupé, které známe z vlaků.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.