Nedávno jsme vám přinesli video, ve kterém německá automobilka se čtveřicí kruhů ve znaku prezentuje detaily svého nového sedanu A4. V následujícím videu opět uvidíme „á čtyřku“, ovšem v hlavní roli budou její světlomety.
Nová Audi A4 je sice v základní výbavě osazena běžnými xenonovými světlomety. V doplňkové výbavě ale můžeme nalézt LED světlomety nebo zcela nové světlomety matrix LED. Tyto světlomety využívají, pro režim potkávacích světel, jedenácti LED diod, které ke svému provozu potřebují pouhých 20 wattů elektrické energie. Při svícení v režimu dálkových světel využívají LED diod 12.
Jednotlivé diody spolu spolupracují na základě informací získaných z kamery, která je umístěna na vnitřním zpětném zrcátku. Dle získaných dat může řídící jednotka upravit jas každé diody na jednu ze 64 úrovní.
Světlomety navíc dokáží spolupracovat s navigačním systémem a podle dat z navigace dokáže umisťovat světelné paprsky přímo do směru jízdy.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.