Nová Octavia RS Cup bude navazovat na své dva předchůdce. Pod kapotou má dvoulitr z „eReSa“.
Od devadesátých let tohoto století se jezdí Octavia Cup. Po dvou úspěšných generací přichází třetí. Ta má pod kapotou dvoulitrové TSI s kódovým označením EA888, tedy to, které známe z Octavie RS.
Dvoulitr bude k dispozici ve třech verzích. Nejslabší nabídne 230 koní a 350 Nm, silnější 260 koní a 380 Nm a ta nejsilnější verze 320 koní a 420 Nm. V porovnání s minulou generací Octavie RS Cup, která měla dvoulitr s výkonem „jen“ 160 kW (tedy 218 koní) je to velký rozdíl.
Silný dvoulitr si bude pohrávat s muší váhou. Ořezaná Octavie váží o cca. 300 kg méně, než standartní „eReSo“. Konkrétně mluvíme o hodnotě 1120 kg. Motor spolupracuje s nespecifikovanou dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG.
O přenos výkonu na vozovku se stará jen přední náprava s elektronicky řízeným lamelovým diferenciálem VAQ. Dvoucestné tlumiče Öhlins Racing nebo šestipístkové třmeny objímající 362 milimetrové brzdy jsou další závodní výbavou, která je téměř povinná.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?