Fiat ukázal přeznačené Mitsubishi, prodávat se začne příští rok

V přední části identifikujeme novou masku a jiný nárazník, Fiat Fullback.
V přední části identifikujeme novou masku a jiný nárazník, Fiat Fullback., foto: Fiat Professional
ar6 11. listopadu 2015 06:05
Sdílej:

Není to tak dávno, co divize Fiat Professional oznámila podpis dohody s Mitsubishi, která zahrnovala výrobu společného pickupu. Pokud jste si ale mysleli, že jde o v říjnu představený model Toro, pak jste se spletli. Výsledkem spolupráce je v Dubaji představený středně velký „pracant“ se jménem Fullback.

Pokud se Vám zdá, že je na fotkách Mitsubishi L200 s jinou maskou a mírně přepracovaným nárazníkem, neplete se. Úplně stejný je také interiér Fullbacku, jehož jméno je mimochodem odvozeno od posledního muže obranné linie v ragby nebo americkém fotbale.

Vedle designu byla zachována také široká paleta nabízených verzí. Základem je Single Cab s délkou 5155 mm (ložná plocha o délce 2265 mm), na něj navazuje Extended Cab s délkou 5275 mm (ložná plocha o délce 1850 mm) a vrcholem bude vyobrazený Double Cab s délkou 5285 mm (ložná plocha o délce 1520 mm). Vedle těchto tří typů kabiny bude dostupný i podvozek pro další dostavbu. Výška všech typů je 1780 mm a rozvor 3000 mm. Šířka může dosahovat až k 1815 mm a užitečná hmotnost až k 1100 kg.

Pod kapotou středovýchodního a afrického provedení bude 2.4litrový zážehový čtyřválec o výkonu 132 koní nebo 2.5litrový vznětový čtyřválec o výkonu 110 či 178 koní. Na zadní nebo všechna kola bude v obou případech přenášet sílu pětistupňová manuální nebo automatická převodovka.

V Evropě, a na některých trzích mimo ni, dojde na celohliníkový turbodiesel o objemu 2.4 litru s výkonem 150 nebo 180 koní. Poháněna budou opět zadní nebo všechna kola, tentokrát však přes šestistupňový manuál nebo pětistupňový automat se sportovním režimem (takto to skutečně uvádí Fiat).

Nováček se na trzích regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) objeví v květnu příštího roku, dostupné přitom budou tři výbavové stupně.

Témata:
Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.