Nový Ford Mustang BULLITT slaví na autosalonu v Ženevě svoji evropskou premiéru. Jedná se o speciální edici, připomínající 50. výročí slavného filmu se Stevem McQueenem. Debutu vozu v Ženevě se účastní i třetí generace McQueenovy rodiny - vnoučata Chase a Madison.
Je to jedna z nejslavnějších automobilových scén ve filmové historii. Snímek „Bullittův případ“ (v originále Bullitt) z produkce Warner Bros se zapsal do paměti automobilových fanoušků téměř desetiminutovou „honičkou“, při které McQueen pronásleduje dva zabijáky ulicemi San Franciska za volantem Mustangu GT fastback modelového roku 1968.
Nový Mustang BULLITT je poctou legendárnímu filmu. Pohání ho motor 5.0 V8, vylepšený o otevřené sání, 87mm škrticí klapky a řídicí jednotku z modelu Shelby Mustang GT350. V evropské specifikaci bude agregát podle předpokladů dosahovat výkonu 341 kW (464 k) a točivého momentu 529 Nm. Novinkou ve výbavě je funkce automatického srovnání otáček při podřazování (meziplyn). Pro zajímavost, americká variant nabízí pouze o 11 koní víc, což není zas tak velký rozdíl.
Ke specifickým detailům nového Mustangu BULLITT patří 19palcová kola z lehké slitiny v klasickém designu „Torq Thrust“, červené brzdiče Brembo™ a imitace víčka nádrže s emblémem BULLITT.
V interiéru se objevuje plně digitální přístrojový štít, tvořený LCD displejem o úhlopříčce 12 palců. K dispozici budou sportovní sedadla Recaro. Barva švů na sedadlech, středové konzole a palubní desce odráží zvolený odstín laku karoserie a na palubní desce před spolujezdcem se namísto tradičního emblému Mustang nachází plaketa s pořadovým číslem vozu. Hlavice řadicí páky ve vzhledu bílé kulečníkové koule je poctou originálu.
Fordu se podařilo zajistit pro evropskou premiéru nového Mustangu BULLITT podporu třetí generace rodiny McQueenů. Chase a Madison, vnoučata Steva McQueena, který ztvárnil v Bullittově případu titulní roli, si zahrála v automobilové honičce situované do prostředí Švýcarských Alp nedaleko Ženevy. Do natáčení se zapojil i jejich otec Chad McQueen.
Po boku nejnovějšího Mustangu BULLITT se v Ženevě objeví Ford Mustang GT modelového roku 1968 v odstínu Highland Green, poháněný motorem V8 390 (6,4 l). Jedná se o stejný model jako vůz, se kterým jezdil McQueen v Bullittově případu.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?