Německá automobilka BMW si připravila speciální výrobně omezenou edici modelu řady 5 pro Japonsko. Ta nese označení BARON a je šitá na míru japonským zákazníkům.
Edice vychází z verze 523d a v základu nabídne sportovní M balíček a dvoulitrový turbodiesel o výkonu 184 koňských sil a 380 Nm točivého momentu. Výkon jde na zadní nápravu přes osmistupňovou automatickou převodovku. O přenos na silnici se postarají litá kola o rozměru 19 palců.
Verze 523d BARON bude k dostání s modrým lakem karoserie, popřípadě ve speciálním šedém laku Mineral Gray. V kabině se ocitne na míru šité kožené čalounění Dakota a taktéž speciální dřevěné lišty ve dveřích a dekory z pravého hliníku z nabídky BMW Individual.
Japonské zastoupení BMW hodlá vyrobit asi jen 200 kusů a všechny vybaveny adaptivními LED světlomety LED a na míru upraveným interiérem. V něm se nacházi i plaketka s individuálním číslováním každého vyrobeného auta. Majitele čeká při koupi i speciální klíčenka potažená kůží a klimatizace vozu nabídne speciální aroma difuzér.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?