Kimiho predčil atlét a bežkyňa na lyžiach

Räikkönen, Kimi

Räikkönen, Kimi | foto: Scuderia Ferrari

Po nekonečnej smole a tvrdej práci sa tento rok Kimi Raikkonen konečne dočkal a po namáhavej sezóne zdvihol nad hlavu majstrovský pohár. Zdá sa však, že v samotnom Fínsku sa Kimiho úspech príliš nedocenil.

Jazdec Ferrari sa totiž v ankete o najlepšieho športovca Fínska umiestnil až na treťom mieste. Športoví novinári na vrchol zvolili majstra sveta v hode oštepom, Tero Pitkamakiho.

Ten získal v ankete 4725 bodov, trojnásobná majsterka sveta v behu na lyžiach, Virpi Kuitunenová mala 4089 bodov. Kimi Raikkonen ich získal "len" 4022.

"Tento výsledok jasne ukazuje, že vo Fínsku hrajú prím tradičné športy. Keď zapnem TV, tak uprednostňujem atletiku alebo lyžovanie, hoci Kimiho preteky si tiež rád pozriem,"